Що чекає індустрію дронів в найближчі три роки: прогноз Кріса Андерсона

розміщено в: Блог | 0

Колишній головний редактор журналу Wired, засновник компанії 3D Robotics і форуму DIY Drones Кріс Андерсон в інтерв’ю Singularity Hub розповів про 5 важливих змін в безпілотних технологіях і про те, що чекає індустрію в найближчому майбутньому.

За словами Кріса Андерсона, за останні три роки в індустрії безпілотних апаратів сталося 5 важливих проривів.

Дрони активно використовуються в комерційній сфері

Коли дрони вийшли на масовий ринок, їх сприймали в основному як іграшки для зйомки відео, а не як корисний інструмент. З появою датчиків нового покоління дрони перейшли в фазу комерціалізації. Підприємці та компанії знайшли безпілотникам безліч застосувань в будівельному бізнесі, сільському господарстві, нафтогазовій промисловості і в інших галузях. Фактично дрони – це літаючі датчики.

Хмарні технології зробили дрони продовженням інтернету

Розподіл обчислювальних задач між дроном, хмарою і інтернетом дозволяє отримати потужну платформу, за допомогою якої можна виконувати величезну кількість завдань. «Правильно підключивши дрон до хмари, ви отримаєте систему, в якій дрон фактично є продовженням інтернету», – говорить Андерсон.

З’явилися дешеві дрони з процесорами на Linux

Дрони вже оснащені комп’ютерним зором на базі Linux. «Дрони виглядають як іграшки, але насправді це літаючі платформи штучного інтелекту», – переконаний Андерсон. Прогрес мікроелектроніки дозволяє розміщувати все більш складні системи управління в усі менших обсягах, а ціна на такі пристрої неухильно знижується. Андерсон прогнозує, що скоро апарати будуть оснащені потужними мультиядерними процесорами, і при цьому коштувати менше $1000..

Учасники індустрії об’єдналися для розробки стандартів відкритого ПЗ

За останні пару років невійськові компанії сильно просунулися в розвитку безпілотних технологій, перехопивши лідерство в цій галузі у армії. З’явилася некомерційна структура Dronecode – об’єднання існуючих активів і проектів управління дронами з відкритим вихідним кодом. Проект об’єднує розробників з різних сфер – комп’ютерних технологій, штучного інтелекту, хмарних технологій.

Дрони подешевшали і вийшли на масовий ринок

Дрони стрімко дешевшають. Десять років тому вони коштували мільйони доларів і використовувалися військовими, а сьогодні продаються в супермаркетах. Коли безпілотники з’явилися на прилавках Walmart, вони коштували $1500, тепер – близько $500. Андерсон прогнозує, що найближчим часом їх ціна впаде до $50.

Кріс Андерсон
Кріс Андерсон

Що ж станеться з дронами в найближчому майбутньому? Андерсон пророкує 5 найбільш захоплюючих змін, які очікують сферу безпілотних технологій в найближчі три роки.

Дрони будуть оснащуватися новітніми мобільними процесорами

Індустрія безпілотників привертає мільярдні інвестиції в розробку нових процесорів. Скоро безпілотники будуть мати потужність суперкомп’ютерів, як останні смартфони, обіцяє Андерсон.

Комп’ютерний зір і оптичний трекінг стануть стандартом для споживчих дронів

Дрони досі керуються людиною, але щоб стати частиною міського простору, вони повинні стати автономними. Дрони обзаведуться «зором» з ультразвукових сенсорів і стереокамер, які дозволять їм виявляти перешкоди на своєму шляху. Вирішальним моментом стане доопрацювання технології sense-and-avoid, за допомогою якої дрони комунікують між собою і з оточуючим простором. «Дослідження підтвердять, що автономні дрони безпечніше, ніж керовані людиною», – впевнений Андерсон.

Великі розробники будуть використовувати дрони для збору даних в реальному часі

«Оцифрувати» фізичний світ складно, але дронам це під силу, вважає Кріс Андерсон. Помістивши датчики на безліч безпілотників, ми зможемо побачити будь-яку точку на планеті в будь-який момент часу. Таким чином Autodesk, Salesforce, SAP, Google створять величезні бази даних, за допомогою яких зможуть аналізувати все на світі.

Дрони прийдуть на зміну супутникам

Супутники літають занадто високо, а дві третини планети постійно закриті хмарами від огляду з космосу, тому безпілотники стануть основними пристроями для спостереження за планетою. Супутники не вийдуть з ужитку, але їх будуть використовувати додатково для охоплення великих площ з меншою роздільною здатністю.

Дрони стануть як Wi-Fi

В майбутньому дрони стануть настільки компактними, розумними і безпечними, що Федеральна комісія США з комунікацій (FCC) не буде їх контролювати, як сьогодні не контролює Wi-Fi. Андерсон сподівається, що Федеральне управління цивільної авіації США зробить послаблення в законодавстві для розвитку безпілотних технологій.

Джерело: apparat.cc

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *