Гібридне аеротаксі SureFly здійснило перший політ з людиною на борту

розміщено в: Drononews, Блог | 0

Компанія Workhorse вперше здійснила політ пасажирського коптера-аеротаксі SureFly з людиною на борту.

Перший політ аеротаксі SureFly відбувся в місті Цинциннаті (штат Огайо, США). Компанія опублікувала відео, присвячене тестовому польоту. Хоча апарат піднявся в повітря лише на кілька секунд, інженери запевняють, що такий тестовий політ вкрай важливий крок для розробки.

Апарат вагою 499 кілограмів оснащений бензиновим генератором, який виробляє електрику для живлення восьми електродвигунів. Також на його борту встановлені літій-іонні батареї для аварійного живлення у разі відмови генератора. Крім того таксі оснащене рятувальними парашутами.

Заявлена ​​максимальна швидкість пасажирського коптера становить 113 кілометрів на годину, дальність польоту з двома людьми на борту — 110-120 кілометрів. Workhorse планує, що перші версії літального апарату керуватимуться пілотом за допомогою джойстика, а майбутні моделі зможуть виконувати рейси в повністю автономному режимі та з корисним навантаженням до 181 кілограма на висоті до 1200 метрів.

Нагадаємо, на початку лютого у США безпілотне аеротаксі, що розробляється європейським авіабудівним концерном Airbus, здійснило перший політ. Під час першого польоту прототип аеротаксі, названий Alpha One, вертикально злетів на висоту п’яти метрів, завис на 53 секунди і плавно приземлився. Незабаром після посадки аеротаксі виконало другий політ. Airbus планує до кінця 2018 року провести тести літаючих таксі-дронів. До 2023 року компанія хоче почати комерційну експлуатацію таксі.

Над таким же проектом працює німецький стартап E-volo та компанія Ehang, а компанія Uber обіцяла представити свій варіант літаючих таксі вже до 2020 року.

Ще одна німецька компанія Lilium нещодавно отримала фінансування в $90 млн для розвитку літаючих таксі, які збирається запустити до 2025 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *