DroneDefender – рушниця для боротьби з літаючими дронами

розміщено в: Блог | 0

Американська компанія Battelle представила прототип гвинтівки DroneDefender, яка покликана покликана вирішити проблему дронів, що літають в недозволених місцях.

Безпілотні літальні апарати – головний біль для Федерального управління цивільної авіації США, військових, пожежників і працівників аеропортів. Дрони, найчастіше, несподівано з’являються там, де можуть створити пряму загрозу життю людей. Проблема назріла, а значить, пора створювати методи її вирішення.

Компанія Battelle пропонує використовувати для «відстрілу» дронів компактну систему DroneDefender. Ця «гвинтівка» важить всього 4,5 кілограмів і здатна вразити ціль на відстані 400 метрів. Безпілотник, що потрапив в приціл такої зброї, піддається впливу потужного електромагнітного сигналу. У результаті апарат втрачає зв’язок з оператором, втрачає управління і падає на землю.

Тоді як «гвинтівка» Баттелль орієнтована скоріше на приватних осіб, то для промислових потреб недавно була представлена практично аналогічна система AUDS (Анти-БПЛА система оборони).

AUDS (Анти-БПЛА Система оборони)

Установка комплектується AUDS радаром, який самостійно сканує простір і зауважує появу непроханих гостей в забороненій для польотів зоні. Піймавши безпілотник «на мушку», AUDS видає по порушнику потужний радіосігнальний залп, після чого пристрій позбавляється зв’язку з пультом управління і екстрено приземляється. Також в оператора AUDS є можливість просто «повісити» дрон в повітрі, не “кидаючи” його на землю. Система вже увійшла в стадію комерційного виробництва і, можливо, скоро подібні установки будуть стояти в кожному аеропорту.

Джерело: xakep.ru

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *