Skye – гібрид дрона та дирижабля

розміщено в: Блог | 0

Команда розробників, афільована зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха, представила прототип нового безпілотника Skye в формі гігантського ока, здатного лавірувати в натовпі, не зачіпаючи людей.

Skye поєднує в собі маневреність звичайного квадрокоптера і енергоефективність дирижабля, так як безпілотник, по суті, є наповненою гелієм кулею. Призначений він для польотів в умовах обмеженого простору, наприклад, у великому натовпі людей, оточеного рекламними білбордами чи іншими конструкціями. Безпілотник зможе лавірувати в ній, нічого при цьому не зачіпаючи. Втім, за словами співзасновника розробника безпілотника, голови компанії Aerotain Деніела Майера, взаємодія зі Skye є безпечною: «під час польоту до нього можна доторкнутися і це не принесе ніякої шкоди».

Діаметр дрона становить близько трьох метрів. Напрямок руху забезпечують чотири невеликих електродвигуни. Завдяки розробленим алгоритмам рух гігантського «ока» в повітрі практично вільний. «Орієнтується безпілотник у просторі за допомогою бортового комп’ютера, на який посилає команди оператор. Чотири монітора, що обертаються навколо своєї осі, можуть дати практично будь-яку точку огляду», – пояснив Деніел Майер. На одному циклі зарядки Skye може перебувати в повітрі близько двох годин. Втім, навіть якщо безпілотник вийде з ладу, то він не впаде на людей, а залишиться у повітрі завдяки гелію.

На думку розробників, Skye може бути використаний насамперед у рекламній галузі, забезпечуючи демонстрацію або трансляцію під час масових заходів на стадіонах.

Джерело: ukrinform.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *