В Україні відбудуться перегони на квадрокоптерах у класі F3U

розміщено в: DroneRacing, Анонси, Блог | 1

Менше року тому ми з захопленням писали про перегони дронів у стилі “Зоряних воєн”, що відбулися у Франції. За цей час подібні змагання набули стрімкого поширення по всьому світу і влітку такі перегони можуть стати реальністю для України. Адже планується проведення першого чемпіонату України в класі F3U (гонки по камері (FPV) на коптерах).

Для участі в чемпіонаті запрошуються пілоти зі своєю технікою 250-го класу. Повного регламенту і точної дати проведення поки що немає.

Перегони FPV коптерів швидко набирають обертів по всьому світу. У США в цьому році пройде перший сезон Ліги Гоночних Дронів – серйозна подія з якісною підготовкою та бюджетом у 8 млн. доларів.

Аналогічні змагання відбуваються і в інших країнах: Австралії, Франції, Великобританії. У більшості випадків вони привертають досить багато уваги громадськості, глядачів та пілотів. Більш того, основний інтерес аудиторії викликають ролики за фактом проведення змагань або прямі трансляції на інтернет-майданчиках на кшталт Youtube. У березні цього року Об’єднані Арабські Емірати теж проведуть свій турнір (World Drone Prix) з призовим фондом 1 млн. доларів.

Клас F3U – це гонки на коптерах від першої особи, коли пілот керує гоночним дроном через відео, передане в спеціальні окуляри з бортової камери дрона. Паралельно, картинка з борту коптера може виводитися для суддів і глядачів. Пілот летить по трасі, позначеній наземними індикаторами або повітряними воротами/пілонами, долаючи трасу і перешкоди на час. В перегонах беруть участь кілька пілотів одночасно, що робить цей вид спорту ще більш видовищним.

Мабуть не варто пояснювати наскільки такі змагання, що знаходяться на стику кібер- і real спорту, цікаві. А перемогти в них може навіть дитина. Ба більше! Дітям навіть легше через природні переваги: у них дуже швидко напрацьовується нова м’язова пам’ять, швидкість реакції набагато вища і немає страху розбити модель (все одно батьки платять :-)). Погодьтеся, боротися за приз у кілька тисяч або десятків тисяч доларів за кордоном – це цікаво. Причому, маючи справу з сучасними технологіями. Рай для дітей і підлітків.

Вимоги до моделей коптерів для участі в класі F3U прості:

  • максимальна довжина по діагоналі між осями моторів – не більше 330мм
  • загальна польотна вага моделі – до 1 кг
  • максимальна напруга живлення – 17В (4S)
  • максимальний діаметр пропелерів – 6 дюймів (15,2см)
  • максимальний кут нахилу моторів від горизонтальної площини – 15 градусів
  • наявність системи failsafe

Повні правила перегонів F3U

На даний момент багато українських моделістів вже володіють такою технікою. Для тих, хто хоче спробувати себе в цій дисципліні – з’явилося багато готових наборів (кітів) в продажу за цінами $200 – $400. Для віртуальних тренувань підійде новий симулятор FPV Freerider (потрібна апаратура керування з можливістю підключення до ПК)

Дана дисципліна гонок буде переживати бум протягом декількох наступних років. Це новий крок в спорті і абсолютно новий тип шоу для публіки. Явно виражених методів проведення та регламентів поки що немає, але з кожною спробою вони будуть ставати все більш точними. Гонки на коптерах вже залучають великі бюджети на проведення і призові фонди.

Якщо ви пілот – вам необхідно ознайомитися детально з національними правилами перегонів у класі F3U, а також написати лист-заявку на адресу: [email protected].

Якщо ви хочете стати спонсором або ж допомогти в проведенні ЧС – зв’яжіться з організаторами, написавши на елетронну пошту: [email protected].

За матеріалами marketchangers.wordpress.com

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *