Льотчики закликають вивчити можливі наслідки зіткнень літаків з дронами

розміщено в: Блог | 0

Льотчики закликають вивчати можливі наслідки зіткнень літаків з дронамиБританські льотчики закликають владу вивчити можливі наслідки зіткнень літаків з безпілотними літальними апаратами після того, як всього за шість місяців минулого року в британських аеропортах було зареєстровано 23 випадки небезпечного зближення дронів і лайнерів.

У доповіді UK Airprox Board, куди надходять повідомлення пілотів про небезпечні ситуації, пов’язані зі зближенням в повітрі з іншими літальними апаратами, мова йде про період з 11 квітня по 4 жовтня 2015 року. В одному випадку дрон пролетів приблизно в 25 метрах від літака Boeing-777 поблизу лондонського аеропорту Хітроу, цей інцидент став одним з 12, класифікованих незалежними експертами показником “А”, тобто представляє “серйозний ризик зіткнення”. Це найвища ступінь небезпеки за п’ятибальною шкалою.

Асоціація пілотів британських авіаліній (BALPA) виступає за те, щоб уряд і Управління цивільної авіації (регулятор безпеки польотів) виділили кошти на проведення досліджень того, наскільки серйозними можуть бути наслідки зіткнення літака з дроном.

Згідно з правилами Управління цивільної авіації Великобританії, беспилотникам заборонено літати в радіусі 50 метрів від будь-якого судна, транспортного засобу чи споруди, що не контролюється людиною, яка управляє дроном.

Колишній пілот Королівських військово-повітряних сил Британії та компанії British Airways Стів Ленделлс попереджає, що в результаті такого зіткнення може або відмовити двигун, або тріснути лобове скло кабіни. За словами C. Ленделлса, який працює зараз експертом з безпеки BALPA, накопичено великий обсяг даних про наслідки зіткнень птахів з літаками. Однак тепер потрібне спеціальне дослідження по дрони, бо, на відміну від птахів, у них є літієві акумулятори, які можуть стати причиною загоряння, підкреслює він.

Багато льотчиків вважають, що рано чи пізно якийсь дрон зіткнеться з літаком, але ніхто не уявляє собі, що станеться після такого удару.

На думку Філіппи Олдем з Британського інституту інженерів-механіків, наслідки зіткнення дрона з літаком залежатимуть від низки факторів: розміру та швидкості дрона, а також того, яке місце літака він вріжеться.

“Потенційно результат може бути будь-яким – від нульового до повного руйнування двигуна”, – говорить вона.

Власники дронів, які можуть опинитися у небезпечній близькості від літаків, можуть бути визнані винними у створенні загрози безпеці повітряного судна. Їм загрожує тюремне ув’язнення терміном до п’яти років, кажуть представники Управління цивільної авіації.

Джерело: news.finance.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *